Deman Güler

2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avrupa Konseyi Göç Dairesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde staj yaptı. Finlandiya’nın Åbo Akademi Üniversitesi Uluslararası İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programında eğitim gördü. BMMYK Tahran ofisinde çalıştı. Mülteci-Der kurucu üyesi, Avrupa Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Hukukçular Örgütü (ELDH) yönetim kurulu üyesi ve Uluslararası Ege İnsan Hakları Okulu ile Legal Klinik İzmir’in kurucularından. 2018 tarihinden beri İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyesi olup İnsan Hakları Merkezi ile Göç ve İltica komisyonlarında görev yapmaktadır. Yerel yönetimler ile insan hakları konularında çalışıyor. İzmir Barosu tarafından duyurulan İzmir İnsan Haklarının Başkenti projesinin yürütücülerinden.

Doğan Emrah Zıraman

1974 yılında doğdu. Üniversite eğitimine 1993 yılında devlet bursu ile Bakü Sosyal İdare Etme ve Politika Enstitüsü Sosyoloji bölümünde başladı. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptı. Mezun olduğu 1997 yılında 9 Eylül Üniversitesi Müzikoloji bölümünde yüksek lisansına başladı. “Cumhuriyet Dönemi Müzik Politikalarında Halkevlerinin Yeri: 1931-1950” başlıklı tezini 2003 yılında verdi. 2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi- Sosyoloji bölümünde başladığı doktorasını “Kamusal Bir Alan Olarak İnternette Kimlik Tartışmaları: Ekşi Sözlük’te Hrant Dink ve Tahir Elçi Başlıklarının Söylem Analizi” başlıklı teziyle 2018 yılında tamamladı. Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Ana Bilim Dalında 2016’da başladığı ikinci doktorasında tez aşamasındadır. Barış İmzacısıdır.

Noémi Lévy-Aksu

2020’den beri İstanbul’da Hakikat Adalet Hafıza Merkezi’nde çalışıyor. 2011 yılında Paris’teki Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales’da “Osmanlı son döneminde İstanbul’da asayiş” konulu doktora tezini savundu. 2011-2017 arasında Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümünde yardımcı doçent olarak çalıştı. 2017-2019 arası Londra’da Birkbeck College Hukuk Bölümü ve LSE’ni Uluslararası Tarih Bölümü’nde  yer aldı ve 2018 Graduate Diploma of Law’ı aldı. Ordre et désordres dans l’Istanbul ottomane (1879-1909)/ Osmanlı İstanbul’unda Asayiş başlıklı kitabının yanında Osmanlı son döneminde polis, kamu düzeni ve hukuk üzerine makaleler ve kitap bölümleri yayımladı. 2017’den beri Londra’daki Centre for Democracy and Peace Research’ün mütevelli heyetinde yer alıyor. 

Ozan Kamiloğlu

Bilkent Üniversitesine Fizik bölümünü bitirdi ve ardından kültürel çalışmalar yüksek lisansı yaptı. Londra’da The London Consortium’da kültürel çalışmalar alanında doktora çalışmalarına başladı, Birkbeck Londra Üniversitesinden hukuk doktoru olarak mezun oldu. SOAS ve Essex Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde çalıştı, İngiliz Ceza Hukuku, Uluslararası Hukuk ve Sözleşme Hukuku derslerini verdi, şimdi de Londra South Bank Üniversitesi hukuk fakültesinde öğretim görevlisi. Araştırma alanı genel olarak eleştirel hukuk teorisi, hukuk estetiği ve Küresel Güney’in hak mücadeleleri. Ayrıca, sosyal hareketler, devrim mücadeleleri ve bunların hukuk ile etkileşimini araştırıyor. Londra merkezli bir vakıf olan Centre for Democracy and Peace Research’ün kurucularından.

Özer Yersüren

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu. Edebiyat, sanat ve bilgi sosyolojisi alanlarında çalışır. Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerine hakim. Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans Programı’ndaki eğitimi devam ederken, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında araştırma görevlisi olarak Dokuz Eylül Üniversitesi’ne atandı. Barış İçin Akademisyenler Bildirisi imzacısı olması nedeniyle 701 sayılı KHK ile Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyoloji Bölümündeki görevinden ihraç edildi. İzmir Dayanışma Akademisi (İDA) üyesi ve İzmir Dayanışma ve Bilimsel Araştırma Derneği kurucularından. Derneğin yürüttüğü çalışmalarda koordinatör ve danışman olarak görev alıyor. Son zamanlarda müzik prodüksiyonu ve teknolojisi ile ilgileniyor.

Font boyutlandır
Kontrast
İzmir Kent Hakkı Merkezi