Kent Hakkı Okumaları 12

Kent Hakkı Okumaları grubumuz 26 Ocak 2022 Çarşamba günü, 12. defa çevrim içi buluştu. Geçtiğimiz ay kolektif olarak belirlediğimiz ve tartışmayı önerdiğimiz aşağıdaki kaynaklar üzerine konuştuk:

Müşterekler kapsamında, buluşmada değinilen konular arasında şunlar vardı: Kordon boyu deneyimi ve İzmir için önemi, kentin içindeki statlar ve müşterek alanlar için karar alma pratikleri, kolektif karar verme deneyimleri, Açık radyo deneyimi, Düzce Umut Evleri süreci, yurttaşların birlikte korumayı devam ettirmekte başarılı olamadığı müşterekler, kullanılagelen ve tanımlanmış ama kimsenin belirli bir noktaya kadar sorunsallaştırmadığı ortaklıklar, müşterekler için mücadele yürüten örgütler ve birikim, birlikte hareket etme deneyimi, müşterekler için yeni yaklaşımlar, gündeme getirilmiş problemlere dair sözler, farklı ülke deneyimleri (örneğin Syriza deneyimi), belediyeler ve temsiliyet meselesi.

Şubat ayında (23 Şubat 2022) okuma listemiz üzerinden tartışmaya kısa bir mola verecek ve aramıza yeni katılanlarla da tanışmak üzere hep birlikte buluşacağız. Aramıza katılmak isterseniz izmikenthakkimerkezi@gmail.com adresine “okuma grubu” konulu e-posta gönderebilirsiniz.

 

Font boyutlandır
Kontrast
İzmir Kent Hakkı Merkezi