Kent Hakkı Okumaları 13

Kent Hakkı Okumaları grubumuz 23 Şubat 2022 Çarşamba akşamı, 13. defa çevrim içi olarak buluştu. Bir yılı geride bırakmışken hem bir durum değerlendirmesi yapalım hem yeni katılanlarla tanışalım hem de bir gelecek rotası belirleyelim istedik.  
Birlikteliğimizi bundan sonra nasıl bir yöntemle sürdürebileceğimize ilişkin olarak getirilen öneriler, toplantının belkemiğini oluşturdu. Birlikte bir ürün çıkarmak, katılımcıların spesifik ilgi alanları ile kent hakkı arasında ilişki kurabilecek yeni okumalar ve sunumlar programlamak, sadece dayanışma ve dostluğu emekle perçinleyecek bir sohbet için bir araya gelmek, toplantıda ortaya konulan kıymetli öneriler arasındaydı. Bu önerilerin hiçbirinin bir diğerini dışladığını düşünmüyoruz. Karşılık olarak okumalarımızı müşterekleştirmenin yanı sıra, bizzat bir araya gelebilmenin de kıymetli olduğunu düşünüyoruz.   
Toplantıdan ayrılırken aldığımız karar, önümüzdeki ayları kent hakkı ile ilişkili belirli temalara odaklı okumalar ve sunumlarla organize etmek şeklinde oldu. Gelecek ayın okuması ve sunum-sohbetini Can Eligüzel arkadaşımız üstlendi. Can, “kentsel arkeoloji, kentsel koruma ve kent hakkı” meselesine yönelik olarak yeni yeni gelişen ilgisini bazı okuma materyalleriyle destekleyerek, bir sonraki buluşmamızda sohbet-sunum şeklinde paylaşmaya karar verdi. Her birimiz de sonraki aylar için kendi ilgi alanlarımızdan hareketle kent hakkının ve kentsel sorunsalın bir veçhesine dokunan bir temayı sohbet-sunum şeklinde aylık buluşmamıza taşımaya çalışacağız. 
Font boyutlandır
Kontrast
İzmir Kent Hakkı Merkezi