“MAHALLEMİ ÇİZİYORUM” ATÖLYELERİNİN DEĞERLENDİRME RAPORU ÇOCUKLARLA PAYLAŞILDI!

Cumhuriyet Mahallesinde Çocuklarla Planlama Atölyeleri çerçevesinde 8 hafta boyunca düzenlemiş olduğumuz “Mahallemi Çiziyorum” ve “Ottavia: Örümcek Ağı Kent” çalışmalarına katılmış olan ya da bu çalışmanın çıktılarını merak eden bütün çocukların davetli olduğu buluşma, 4 Mart Cuma günü saat 16.00 – 17.00 saatleri arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Cumhuriyet Eğitim Evi bahçesinde yapıldı. 

Şehir plancısı arkadaşımız Ceylan Ekin Işık tarafından 8 hafta boyunca yürütülen etkinlik sonucunda çocukların talep, öneri ve ihtiyaçları raporlanmıştı. 

Etkinliklerde yazılanları, çizilenleri, ortak sorun, ihtiyaç ve beklentileri içeren rapor çocuklara sunuldu ve raporla ilgili önerileri soruldu. Çocuklar raporda da yer alan güvenlik, hayvanlar, trafik düzenlemeleri, park alanları, spor alanları ile ilgili önerilerini bir kez daha dile getirdiler. Genel olarak çalışmalardan akıllarında kalan konuların aktarımında herhangi bir eksik olmadığını söylediler. Raporda kendi söyledikleri cümleleri fark ettiklerinde de sevindiler.

Çocukların ek önerileri, sonrasında ilgililere iletilmek üzere, hazırlanan rapora eklendi.

Font boyutlandır
Kontrast
İzmir Kent Hakkı Merkezi